XƏBƏR LENTİ
01 Mart 2024
29 Fevral 2024
28 Fevral 2024
27 Fevral 2024
26 Fevral 2024



2023-cü ilin ən yaxşılarının seçiminə start verilib
İdman 13:15 / 30.11.2023

Gənclər və İdman Nazirliyi 2023-cü ilin ən yaxşılarının seçiminə start verib.

3 mərhələdən ibarət olacaq seçimin birinci mərhələsində Olimpiya idman növləri üzrə federasiyalar nominasiyalar üzrə öz namizədlərini yazıb təqdim ediblər. İkinci mərhələ sosial media vasitəsilə izləyicilərimiz arasında aparılır. Nəhayət üçüncü mərhələ - nazirlikdə yaradılmış münsiflər komissiyanın rəyi də nəzərə alınmaqla qaliblər elan ediləcək və Qala mərasimində mükafatlandırılacaqlar.

Seçim prosesində namizədlər federasiyalardan 50 faiz, izləyicilərdən 30 faiz, xüsusi münsiflər komissiyasından isə 20 faiz səs alacaqlar.

Namizədləri təqdim edirik:

2023-cü ilin ən yaxşı qadın idmançısı

Xədicə Qədəşova (cüdo)

Jalə Əliyeva (güləş)

Günay Məmmədzadə (şahmat)

Leyla Əliyeva (cüdo)

Zöhrə Ağamirova (bədii gimnastika)

Mariya Stadnik (güləş)

Anna Başta (qılıncoynatma)

İrina Zaretska (karate)

Aynur Rzayeva (boks)

Gövhər Beydullayeva (şahmat)

Nigar Nəsirova (atıcılıq)

2023-cü ilin ən yaxşı kişi idmançısı

Tofiq Musayev (MMA)

Həsrət Cəfərov (yunan-Roma güləşi)

Rafiq Hüseynov (yunan-Roma güləşi)

Eldəniz Əzizli (yunan-Roma güləşi)

Məhəmməd Abdullayev (boks)

Taleh Məmmədov (yunan-Roma güləşi)

Mixail Malkin (idman gimnastikası)

Hacı Əliyev (sərbəst güləş)

Məhəmməd Muradlı (şahmat)

Tural Ağalarzadə (karate)

Bəhmən Nəsiri (avarçəkmə)

Hidayət Heydərov (cüdo)

Zelim Kotsoyev (cüdo)

Nicat Abasov (şahmat)

2023-cü ilin ən yaxşı qadın komandası

Həndbol üzrə milli komanda

"Neftçi” basketbol klubu

Şahmat üzrə qadınlardan ibarət komanda

Voleybol üzrə milli komanda

Futbol üzrə U-17 milli komanda

Bədii gimnastika üzrə milli komanda

Qılıncoynatma üzrə milli komanda

2023-cü ilin ən yaxşı kişi komandası

"Sabah” basketbol klubu

"Qarabağ” FK

Yunan-Roma güləşi üzrə milli komanda

Tamblinq üzrə milli komanda

Cüdo üzrə milli komanda

Minifutbol üzrə milli komanda

Şahmat üzrə yığma komanda

Güləş üzrə U-17 yığma komanda

Futbol üzrə milli komanda

2023-cü ilin ən yaxşı məşqçisi

Rəşad Əbdürəhmanov (üzgüçülük)

Fərid Abbasov (şahmat)

Siyana Vasileva (bədii gimnastika)

Adil Hüseynzadə (tamblinq)

Rüstəm Alimli (cüdo)

Rövşən Bayramov (yunan-Roma güləşi)

Aleksandr Tarakanov (yunan-Roma güləşi)

Rixard Trautman (cüdo)

Qurban Qurbanov (futbol)

Rəşad Məmmədov (cüdo)

Radik Hüseynov (yunan-Roma güləş)

Murad Musayev (futbol)

Əsgərxan Novruzov (sərbəst güləş)

2023-cü ilin hakimi

Anjella Abdullayeva (qadın idman gimnastikası)

Anar Babanlı (boks)

Nazim Umbayev (cüdo)

Sədi Quliyev (güləş)

Əliyar Ağayev (futbol)

Elçin Məsiyev (futbol)

Nigar Abdusalimova (bədii gimnastika)

Zaur Hacıyev (voleybol)

Valeh Məhərrəmov (cüdo)

Eldar Zülfüqarov (voleybol)

Elman İsmayılov (güləş)

Asif Şirəliyev (güləş)

Fariz Hüseynov (cüdo)

2023-cü ilin idman tibb personalı

Ramil Vəliyev (cüdo)

Dilbər Səfərova (muay-tay)

Zaur Abdullayev (boks)

Aydın Ağalıyev (gimnastika)

ADBTİA-nın Elmi-Tədris Laboratoriyası

Lüdmila Quliyeva (avarçəkmə)

Natiq Süleymanov (futbol)

Milli İdman Tibb və Reabilitasiya Elmi-Praktiki İnstitutu

Vüqar Vəliyev (güləş)

Gennadiy Kislari ("Qarabağ” FK)

Müşfiq İbrahimov (güləş)

Arzu Əskərova (BŞİTD)

Rahim Əliyev (futbol)

Raif Refetov (gimnastika)

2023-cü ilin idman federasiyası

Azərbaycan Güləş Federasiyası

Azərbaycan Gimnastika Federasiyası

Azərbaycan Kanoe və Avarçəkmə Federasiyası

Azərbaycan Şahmat Federasiyası

Azərbaycan Cüdo Federasiyası

Azərbaycan Atıcılıq Federasiyası

Azərbaycan Karate Federasiyaları Assosiasiyası

Azərbaycan Basketbol Federasiyası

2023-cü ilin idman klubu

"Xarı Bülbül” voleybol klubu

"Triterra” triatlon klubu

"Sabah” basketbol klubu

"Ocaq” idman klubu

"Qarabağ” FK

"Neftçi” idman klubu

DİN İdman Cəmiyyəti

"Qəbələ” idman klubu

2023-cü ilin Olimpiya İdman Kompleksi

Qusar OİK

Şəki OİK

Göygöl OİK

Quba OİK

Goranboy OİK

Lənkəran OİK

Şağan OİK

Sumqayıt OİK

2023-cü ilin idman qurğusu

T.Bəhramov adına Respublika Stadionu

Su İdmanı Sarayı

Bakı İdman Sarayı

Bakı Kristal Zalı

Milli Gimnastika Arenası

"Sərhədçi” İdman Mərkəzi

GİN-nin Voleybol Mərkəzi

Bakı Atıcılıq Mərkəzi

"Kür” Olimpiya Tədris-İdman Mərkəzi

2023-cü ilin Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi

Şabran UGİM

Şuşa UGİM

10 nömrəli UGİM

"Təhsil” RİM PH

"Ulduz” Futbol Akademiyası

"Vətən” İOEUGFM

RİOEUGİM

7 nömrəli İOEUGİM

Su İdman növləri üzrə yüksək idman ustalığı məktəbi

Sumqayıt şəhər 1 nömrəli İOEUGİŞM

13 nömrəli İOEUGİM

9 nömrəli UGİM

5 nömrəli İOEUGİM

2 nömrəli RİOEUGİM

Qazax rayon UGİM

1 nömrəli UGİM

1 nömrəli RİOEUGİM

2023-cü ilin Ədalətli oyun (Fair Play) mükafatçısı

Fariz Hüseynov (cüdo)

Azərbaycan Badminton Federasiyası

Futbol üzrə milli komanda

Qurban Qurbanov (futbol)

2023-cü ilin idman tədbiri

"İdman festivalı-2023” (Quba)

Şahmat üzrə Dünya Kuboku

MINEPS VII (Bədən Tərbiyəsi və İdman üzrə Nazirlərin və Yüksək Vəzifəli Şəxslərin VII Beynəlxalq Konfransı)

Formula 1 Azərbaycan Qran-Prisi

Cüdo üzrə böyük dəbilqə turniri

Taekvondo üzrə dünya çempionatı

"Prezident Kuboku 2023" kanoe və avarçəkmə üzrə beynəlxalq reqata

Atıcılıq üzrə dünya çempionatı

Gimnastika üzrə Dünya Kuboku

"Kürü keçək?” açıq suda üzmə yarışı

2023-cü ilin idman kəşfi

Tamblinq üzrə Azərbaycan milli yığma komandası

H.Əliyev adına İKK-nin buz meydançası

Xankəndi stadionu

Bəhmən Nəsiri (avarçəkmə)

Xədicə Qədəşova (cüdo)

Turan Daşdəmirov (yunan-Roma güləşi)

Murad Allahverdiyev (boks)

Nicat Abasov (şahmat)

Əbil Yusifov (cüdo)

Vüsalə Hacıyeva ( cüdo)

Məhəmməd Musayev (cüdo)

Leyla Əliyeva (cüdo)

2023-cü ilin ən fəal idman jurnalisti

Nazilə Əhmədova (Real TV)

Kənan Hakimov (İTV)

Vüqar Nəzərov (İdman TV)

Şəmsəddin Abbasov (CBC Sport)

Zəki Feyzullayev (İdman.biz)

Elnur Salahov (AZƏRTAC)

Emil Əhmədov (CBC TV)

Tahir Hümmətov (İdman.biz)

Azər İsmayıl (ARB24)

Gəray Qiyasov (Real TV)

İlkin Xəlilov (ATV)

Elçin Cəlilov (Futbolpress.az)

Tural Xudiyev (Space TV)

Emin Ağa (İdman.biz)

Elmir Əliyev (Haqqın.az)

Təbriz Quliyev (Report)

Elsevər Məmmədov (Qafqazinfo)

Həbib Aslanov (Sportinfo.az)

2023-cü ilin idman fotoqrafı

İlqar Cəfərov (AZƏRTAC)

Zaur Mustafayev (Trend)

Rüfət Abdullayev (İdman.biz)

Dilavər Nəcəfov (AGİN)

Qənbər Cəlilov (AFFA)

Valeri Xlızov (AGF)

Elmir Kərimov

Anar Bayramlı (sfera.az)

Firudin Səlimov (Report)

Fərid Faiqoğlu (İdman TV)

2023-cü ilin idman filmi

"Mübariz!”

"Stadionlar səssiz olanda”

"Qızlara ağ yaraşır!”

2023-cü ilin idman media qurumu

İdman TV

İdman.biz

CBC Sport

AZƏRTAC

104 FM Azərbaycan radiosu

İTV

Report

Real TV

Xəzər TV


3959 oxunub

InvestAZ