XƏBƏR LENTİ
25 İyun 2024
23 İyun 2024
21 İyun 2024
20 İyun 2024
16 İyun 2024
15 İyun 2024
14 İyun 2024
13 İyun 2024
12 İyun 2024
11 İyun 2024
10 İyun 2024



“Böyük dəbilqə” turnirində iştirak edəcək cüdoçularımızın ilk rəqibləri müəyyənləşdi
İdman 15:50 / 21.09.2023

Sabah Bakıda ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr olunmuş.cüdo üzrə "Böyük dəbilqə” turnirinə start veriləcək. Bu gün turnirin püşkatma mərasimi keçirilib. Püşkatmadan sonra Azərbaycan cüdoçularının da rəqibləri müəyyənləşib.

60kq

Balabəy Ağayev - Lukhumi Çkvimiani (Gürcüstan)
Əhməd Yusifov - Jorre Verstraeten (Belçika)
Rövşən Əliyev - Lior Rafailov (İsrail)
Nazir Talıbov - Giorgi Sardalaşvili (Gürcüstan)

66 kq

Qasım Vəlizadə - Antoni De Angelis (Latviya)
Yaşar Nəcəfov - Yermek Amangeldi (Qazaxıstan)
Rəşad Yelkiyev - Lukas Saha (Finlandiya)/Yanislav Gerçev (Bolqarıstan) cütünün qalibi
Ruslan Paşayev - Tal Fliçer (İsrail)

73 kq

Hidayət Heydərov - Askar Narkulov (Qazaxıstan)
Telman Vəliyev - Faye Njie (Qambiya)
Nurlan Osmanov - Dioqo Sesar (Qvineya Bissau)
Rəşid Məmmədəliyev - Benjamin Axus (Fransa)

81 kq

Məmmədrza Hacızadə - Arnaud Areqba (Fransa)/Məhəmməd Rebahi (Qətər) cütünün qalibi
Elcan Şəfiyev - Antonio Espozito (İtaliya)/Hrafn Arnarsson (İslandiya) cütünün qalibi
Zelim Tçkayev - Aleks Barto (Slovakiya)
Məhərrəm İmamverdiyev - Aibol Nussanali (Qazaxıstan)

90 kq

Murad Fətiyev - Srcan Mrvalyeviç (Monteneqro)
Elcan Hacıyev - Aleksandr Sidoruk (İJF)
Əjdər Bağırov - Yermakhan Anuarbekov (Qazaxıstan)
Musa Hüseynli - Yahor Varapayev (İJF)/Aleks Kret (Rumıniya) cütünün qalibi

100 kq

Ruslan Nəsirli - Zlatko Kumriç (Xorvatiya)
Zelim Kotsoyev - Matias Madsen (Danimarka)

+100 kq

İmran Yusifov - Kamzat Saparbayev (Fransa)
Rəşid Məmmədəliyev - Juscelino Nasimento (Braziliya)
Uşangi Kokauri - Karl Stefansson (İslandiya)/Joao Kesarino (Braziliya)
Ramazan Əhmədov - Tamerlan Başayev (İJF)

Qadınlar

48 kq

Ramilə Əliyeva - Marusa Stanqar (Sloveniya)
Şəfəq Həmidova - Meri de Varqas (Çili)
Leyla Əliyeva - Tamar Malca (İsrail)

52 kq

Gültac Məmmədəliyeva - Joana Dioqo (Portuqaliya)

57 kq

Nərgiz Hacıyeva - Timna Nelson Levi (İsrail)

70 kq

Günel Həsənli - Eliza Vroblevska (Polşa)
Südabə Ağayeva - Darya Kramoykina (İJF)

Qeyd edək ki, yarış Milli Gimnastika Arenasında təşkil olunacaq.



8153 oxunub

InvestAZ